פורמולות סיניות קלאסיות

לטפל במקצוענות ולהרוויח זמן יקר

חיפוש על פי Pin Yin

חיפוש על פי סינדרום

חיפוש על פי בעיות נפוצות


הדיקור הסיני

דיקור סיני הינו כלי מרכזי בשימוש הרפואה הסינית, מה שמכונה אקופנקטורה. השימוש בדרך זו נעשה על ידי מחטים דקות המוחדרות אל הגוף על פי עקרונות שונים, היונקים מהרפואה הסינית העתיקה והמסורתית כאחד.

 

שורשי הדיקור הסיני

הדיקור הסיני, האקופנקטורה, מקורו לפני 4,500 שנה, בסין, ויש האומרים כי במונגוליה גם כן. החכמים הסיניים היו מתבוננים בטבע, בזרימתו ובעוצמתו, בחילופי עונות השנה ובגרמי השמיים, בהבדלים בין היום והלילה, ובין שעות שונות במשך היום, וההיקש וההשפעות על גוף האדם. החכמים הסיניים שמו לב להקבלה ודמיון מופלאים בין הגורמים החיצוניים, ובין התנהגות הגוף. במקביל הם שמו לב להשפעות של כלפרט והגורמים הפנימיים היחודיים שבו על ההיבט של הבריאות גם כן. הם לקחו את הבריאות ומשלו אותה לאיזון המושלם, או השלם המאוזן. ההרמוניה הטבעית בין האדם וגופו לבין הטבע, וכל המשתמע מכך.

 

השימוש הנרחב בדיקור סיני בעולם

מאז הימים ההם ועד היום, הגיע הדיקור הסיני למשכנו של הקיסר הצהוב, שאף כתב את ספר השאלות המפורסם שלו, והגישה הזו לטיפול, כמו גם הפילוסופיה שמאחוריה, חלחלו אל ההמונים, והעם הסיני מאז ועד היום, נוהג בדרך זו כבשגרת חייו.

לאחר המהפיכה הקומוניסטית בסין, הופקעה האחראיות על הכשרת הרופאים הסיניים מעם המסורת, והועברה לשלטון. מצד אחד, ההכשרה נהייתה פשוטה יותר ופחות מעמיקה, ומצד שני, החלה להתפשט ולהגיע לכל קצוות הארץ, ולהתנהל בבתי חולים ממשלתיים בסין בתוקף מוחלט.

בשנות השבעים הגיע הדיקור הסיני לארה"ב עקב עיתונאי שטייל בסין, וטופל בהצלחה בדיקור סיני. הוא סיפר על כך והזרם שטף את האומה, והדיקרו הסיני החל ומתפשט ככלי טיפולי יעיל ומוכח.

היום הדיקור הסיני הוא בעל תוקף ממחקרים מדעיים מוכחים על יעילותו ותמיכתו בבעיות פיזיות וכאבים מגוונים.

 

הדיקור הסיני- איך זה עובד?

הדיקור הסיני עובד בדרך של התערבות בזרימת האנרגיה הטבעית בגוף. הסינים הקדמונים כבר איתרו את אנרגיית החיים, הצ'י, היא הזורמת בגוף בערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים.

לכל מרידיאן אופי משלו והתייחסות לאיבר או מערכת אחרים בגוף, ולכל נקודה על ציר זה, הנחשבת שער הצ'י, יש השפעה שונה על בעיות כאלו או אחרות.

במקרי חוסר של זרימת צ'י לאיזור נרצה לעורר את המקום ולאזן את הזרימה אליו מחדש, ובמקרה הפוך, נרצה לפנות את העודף שהצטבר במקום מסוים, מהלחץ שהוא יוצר, וחוסר האיזון גם כן.

 

פורטל הדיקור הסיני

באתר זה תמצאו את כל המידע הרלוונטי לכם על דיקור סיני כמטופלים וכמטפלים.

הדיקור הסיני הינה שיטה עעמית השואפת לפרוץ דרך ולהוות כלי ראשוני לטיפול באורח החיים השגרתי שלנו.

נראה כי העיקרון הראשון של הרפואה הסינית הינו הרפואה המונעת, המאמינה בתשומת לב אל הגוף, וכשחסרה תשומת הלב הזו, נהיה ומתחולל חוסר האיזון.

בפורטל הדיקור הסיני "דיקורנט" תוכלו למצוא את הסיבות השונות, דרכים לאבחון התחלתי וזיק של אמונה, ואינדקס מטפלים כדי לבחור לכם מטפל מיומן בדיקור סיני שיעזור לצאת מהמצב ולחזור לאיזון.

 

המאמר מאת רונלי פלד, מנהלת האתר דיקורנט - דיקור סיני